Jak zawijać krokiety? Metoda 3 kroków jest niezawodna, nie ma szans, by się rozpadły
Krokiety to dla wielu osób najlepszy dodatek do barszczu czerwonego. Przygotowanie faszerowanych smakołyków w panierce to nie lada wyzwanie. Podstawą są oczywiście elastyczne naleśniki, które nie rozpadną się podczas zawijania. Podpowiemy ci, jak zrobić najlepsze ciasto na krokiety, które nigdy nie pęka.
Idealne krokiety muszą być chrupiące, mieć dobrze doprawiony nadzienie, a także nie powinny pękać podczas zawijania i smażenia. W końcu nie ma nic gorszego niż rozpadające się na patelni krokiety, z których wypada farsz. Z pewnością każda doświadczona gospodyni ma swój własny sprawdzony patent na przygotowanie tego specjału. Jeżeli jednak należysz do nowicjuszy, koniecznie sprawdź, jak zawijać krokiety oraz jak przygotować elastyczne naleśniki, które nigdy nie pękają.
Do przygotowania ciasta na krokiety, będziesz potrzebować: czterech jajek, czterech łyżek oleju rzepakowego, 500 ml gorącej wody, 750 g mąki pszennej, 500 ml mleka oraz szczyptę soli.
Do miski wlej mleko, dodaj jajka oraz porządną szczyptę soli. Wszystko dokładnie zmiksuj, po chwili dodaj olej. Do masy partiami wsypuj mąkę oraz wlewaj gorącą wodę, cały czas miksując, aż do połączenia się składników. Odstaw na chwilę ciasto, aby odpoczęło. Teraz wystarczy usmażyć naleśniki na dobrze rozgrzanej patelni. Możesz dodatkowo posmarować ją odrobinę oleju. Gotowe, możesz zawijać krokiety.
Nie wiesz, jak zawinąć krokiety, aby farsz nie wypadał ze środka? Okazuje się, że jest to bardzo proste, zastosuj metodę trzech kroków. Na czym ona polega? Zacznij od rozmasowania farszu równomiernie na całym naleśniku, następnie zegnij boki i zawiń krokieta. Możesz także nałożyć całą porcję farsz na jednym brzegu naleśnika, zawinąć go, zagiąć boki, a następnie zawinąć go do końca. Tak przygotowane naleśniki panieruj w jajku i bułce tartej, a następnie usmażyć na złoty kolor na oleju.
Źródło: YouTube @rodzinkabeznudy2932, Tik Tok @pszczolka_robotnica, Smaker.pl
Zobacz też:
Te warzywa są zdrowsze po ugotowaniu niż surowe. Jedz ich więcej na ciepło
Ani z cebuli, ani z imbiru. Najlepszy syrop na kaszel i chrypkę zrobisz ze pysznego owocu
Jak długo można trzymać mięso w zamrażarce? Wołowna, wieprzowina i drób mają różne terminy