Reklama
Reklama

Z dwóch łyżek siemienia lnianego zrób specjalny kisiel. Metabolizm przyspieszy, serce podziękuje

Siemię lniane to remedium na wiele dolegliwości. Jedną z jego najbardziej docenianych właściwości jest wsparcie i poprawa metabolizmu oraz dobroczynny wpływ na układ krążenia. Nasiona dadzą najlepsze efekty, jeśli przygotujesz z nich pyszny kisiel. Robię go od tygodni, waga leci w dół i czuję się znacznie lepiej.

Nasiona siemienia lnianego są bardzo tanie, a przy tym kryją w sobie bogactwo minerałów i witamin. Do tego są łatwo dostępne i kupisz je w niemalże każdym sklepie. To grzech nie zrobić z nich tego pysznego kisielu.

Dlaczego warto jeść kisiel z siemienia lnianego?

Warto regularnie przygotowywać domowy kisiel z siemienia lnianego. Nie kupuj sklepowych mieszanek, które są przepełnione białym cukrem, konserwantami i ulepszaczami smaku. Samodzielnie zrobiony ma nie tylko mniej kalorii, ale też pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie organizmu.

Kisiel z siemienia lnianego warto jeść ze względu na to, że zawiera on duża ilości błonnika pokarmowego. Dzięki niemu zostanie podkręcony i przyspieszony metabolizm. Z jelit wymiecione zostaną złogi i toksyny. Zadziała do tego łagodząco na układ pokarmowy i zapobiegnie podrażnieniom go.

Błonnik w kisielu z siemienia lnianego sprawi, że po zjedzeniu deseru długo będziemy odczuwać sytość. Zapobiegnie to podjadaniu między posiłkami. Tym samym może wspierać odchudzanie i zrzucanie zbędnych kilogramów.

Kisiel z siemienia lnianego warto także jeść, gdyż może on neutralizować działanie wolnych rodników. Ochroni organizm przed stresem oksydacyjnym czy przedwczesnym starzeniem się. Zmniejszy ryzyko rozwoju chorób nowotworowych i chorób neurodegeneracyjnych.

Dodatkowo może obniżyć poziom cholesterolu we krwi i ciśnienie tętnicze. Zadba więc o prawidłowe funkcjonowanie serca i całego układu sercowo-naczyniowego oraz układu nerwowego.

Jak zrobić kisiel z siemienia lnianego?

Zrobienie domowego kisielu z siemienia lnianego jest bardzo proste. Przy tym jest pyszny i nada się nawet dla osób, które są na diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Odkąd się nim zajadam chudnę w oczach i poprawiły się moje wyniki.

Składniki:

  • 15 g nasion lnu,
  • 250 ml wody.
  • garść ulubionych owoców, mogą być mrożone

W małym garnuszku zagotuj 250 ml wody. Wsyp zblendowane siemię lniane i gotuj je przez kilka minut, co jakiś czas mieszając. Dodaj wybrane owoce i gotuj jeszcze chwilę. Gdy zaczną się rozpadać, zdejmij masę z ognia i odstaw na około 30 minut

Po tym czasie siemię zgęstnieje i będzie to oznaczać, że kisiel jest gotowy do jedzenia. Kisiel lniany można przygotować w wersji bez owoców i bez blendowania ziaren, wtedy oddają one najwięcej swoich wartosci odżywczych.

Z czym jeść kisiel z siemienia lnianego?

Kisiel z siemienia lnianego warto jeść z dodatkiem świeżych lub mrożonych owoców. Przed końcem gotowania można je dodać do jeszcze ciepłej mieszanki, aby kisiel nabrał smaku. Dobrym sposobem jest również wsypanie ich do deseru już po wystygnięciu. Do kisielu możesz też dolać domowej roboty syrop owocowy.

Źródło: terazgotuje.pl

Zobacz też:

Jedna z najlepszych polskich ryb. Zdrowa, prawie nie ma ości, smakuje lepiej niż dorsz

Dodaj do herbaty zamiast soku z malin. Chroni przed infekcjami, rozgrzewa i działa przeciwzapalnie

Ulubiona kawa 100-latków. Jej codzienne picie wpływa na długowieczność

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: siemię lniane