Dodaj do owsianki zamiast mleka czy wody. Brzuch szybko będzie płaski, talia wreszcie stanie się widoczna
Lubisz śniadaniowe owsianki? Następnym razem, zamiast dodawać do niej mleko lub wodę, zdecyduj się na ten nietypowy napój. Połączenie go z płatkami owsianymi świetnie pomoże w odchudzaniu. Brzuch będzie płaski, a talia stanie się widoczna.
Najpopularniejszą bazą do zrobienia owsianki jest mleko. Mleczna podstawa sprawia, że danie jest kremowe, ale zarazem tłuste. Dla osób, które dbają o linię lub próbują schudnąć, może być to problem. Wówczas warto sięgnąć po alternatywy.
Równie często owsianki przygotowywane są na wodzie. Taka wersja jest o wiele chudsza i lekkostrawna. Wtedy jednak może przeszkadzać nieco jałowy smak samych płatków. Z tego powodu niektórzy polecają połączenie mleka z wodą w proporcji 1:1.
Zamiast mleka do owsianki można dodać wodę połączoną z izolatem białka w proszku. Taka wersja będzie lżejsza i mniej kaloryczna od mleka, a przy tym będzie mieć przyjemnie mleczny posmak i kremową konsystencję. Dodatkowo dzięki zwiększonej ilości białka mocniej nasyci.
Mleko zastąpimy w owsiance również jogurtem naturalnym lub maślanką. W takim wariancie płatki najlepiej będą smakować na zimno. Będą nieco gęstsze niż przy użyciu wody, ale będą za to wyróżniać się smakiem. Nietypowego smaku i konsystencji owsiance nada także kefir.
Picie kefiru to prosty sposób na dostarczenie zdrowych, żywych kultur bakterii. Jest zarazem źródłem witaminy K, A, D oraz witamin z grupy B. W napoju znajdziemy również wapń, potas, fosfor, magnez.
Kefir ma właściwości dbające o zdrowie jelit. Napój zawiera naturalne probiotyki, które pozwolą przywrócić prawidłową mikroflorę jelitową. To zapewni regularne wypróżnianie i zapobiegnie zaparciom. Zapewnią zdrowe procesy trawienne i zmniejszą ilość rozwijających się infekcji układu pokarmowego.
Picie kefiru zadziała na organizm antybakteryjnie. Odbuduje odporność osłabionego organizmu. Ochroni przed atakami patogenów i przekształcaniem się ich w większe infekcje, takie jak np. przeziębienia czy grypy. Mleczny napój może wpłynąć zarazem przeciwzapalnie. Dzięki temu będzie remedium na astmę oraz alergie.
Dawka wapnia w kefirze wesprze zdrowie układu kostnego. Regularne picie napoju zwiększy gęstość masy kostnej, minimalizując ryzyko uszkodzeń i złamań. Zapobiegnie osteoporozie czy próchnicy zębów.
Ponadto picie kefiru przyspieszy metabolizm, a to wpłynie na szybsze i lepsze spalanie tłuszczu. Do tego dostarczy do organizmu niedużej ilości kilokalorii, a nasyci na długie godziny. W ten sposób ułatwi utrzymanie wyznaczonego deficytu kalorycznego i zmniejszy ochotę na podjadanie niezdrowych przekąsek między posiłkami.
Kefir może obniżać za wysokie stężenie cholesterolu we krwi. Będzie to skutkować ochroną układu krążenia. Napój ma więc właściwości przeciwmiażdżycowe, zmniejszy ryzyko rozwoju m.in. choroby niedokrwiennej, zawału, nadciśnienia tętniczego.
Połączenie owsianki z kefirem to propozycja idealna dla tych, którzy chcą pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Płatki owsiane to bogactwo błonnika, który doskonale przyspiesza metabolizm. Na lepsze spalanie tłuszczu wpłyną także właściwości kefiru. Jedzenie takiej owsianki codziennie sprawi, że brzuch stanie się wyraźnie płaski, a talia zacznie być widoczna i podkreślona.
Przygotowanie owsianki z kefirem nieco różni się od tradycyjnego podania płatków. Około 5 łyżek płatków należy zalać 200 ml zimnego kefiru. Całość wymieszaj i odstaw do lodówki na co najmniej 30 minut. Najlepiej jednak pozostawić ją tak na całą noc.
Po tym czasie do dania dodaj ulubione dodatki: owoce, otręby, smakowy jogurt, nasiona czy ziarna. Owsianka z kefirem jest gotowa do jedzenia.
Źródło: smaker.pl, terazgotuje.pl
Zobacz też:
Wciąż za mało jemy, choć ma niewiele cukru. Do tego wzmacnia serce i ściany naczyń krwionośnych
Ser inny niż wszystkie - aromatyczny, o orzechowym smaku. Warto jeść przy anemii i dużym zmęczeniu
Obiady na cały tydzień dla tych, którzy chcą schudnąć. Zdrowe propozycje od znanego dietetyka