Schabowe według przepisu Magdy Gessler to majstersztyk. Lepszych nie jadłeś
Schabowe to klasyka polskiej kuchni. W teorii przygotowanie ich jest bardzo proste. W rzeczywistości często może jednak pójść coś nie tak. Sprawdź, co możesz robić źle, jeśli kotlety schabowe za każdym razem wychodzą twarde i mało soczyste. Rozwiązanie tego problemu może być prostsze, niż myślisz. Poznaj również przepis Magdy Gessler na oryginalne i pyszne kotlety schabowe.
Kotlety schabowe, które pojawia się całkiem często w naszej kuchni. Przygotowanie mięsa, w taki sposób, aby było soczyste i miękkie to jednak sztuka. Sprawdź, co robisz źle, jeśli schabowe nie wychodzą tak, jak powinny.
Zbyt suche oraz twarde kotlety schabowe to popularny problem, za którym kryje się kilka przyczyn. Wiele zależy od mięsa, z jakiego je przygotowujemy. Kotlety z zasady będą bardziej soczyste, jeśli przygotowujemy je ze schabu z kością. W tym przypadku smażenie jest jednak o wiele trudniejsze.
Częściej wybieramy schab bez kości. W tej sytuacji wieprzowina może być o wiele bardziej sucha. Z tego powodu kluczem jest odpowiednio długie marynowanie. Aby mieć pewność, że mięso po usmażeniu będzie miękkie, należy je również dokładnie rozbić z obu stron za pomocą metalowego tłuczka do mięsa.
Ważne jest także smażenie. Powinniśmy zadbać, aby tłuszcz, na którym smażymy, był dobrze rozgrzany, zanim położymy na nim schab.
Magda Gessler ma swój sposób na uzyskanie miękkich i soczystych kotletów schabowych. Co będzie nam potrzebne, do przyrządzenia ich jej metodą?
Do przygotowania schabowych według Magdy Gessler będziesz potrzebował:
- 400 g schabu karkowego,
- 400 g schabu środkowego,
- 2-3 łyżki mąki pszennej,
- 4 jajka,
- 6-8 łyżek bułki tartej,
- 2 cebule,
- smalec do smażenia,
- sól i pieprz.
Rozpoczynamy od pokrojenia schabu na plastry oraz rozbicia ich za pomocą tłuczka. Następnie solimy je i posypujemy pieprzem z dwóch stron. Odstawiamy na ok. pół godziny.
W tym czasie obieramy cebulę i trzemy ją na tarce na drobnych oczkach. Kiedy mięso będzie gotowe do dalszej obróbki, bierzemy plastry schabu środkowego, smarujemy je masą z cebuli i przykrywamy plastrem schabu karkowego. Dokładnie dociskamy warstwy do siebie.
W trzech osobnych talerzach przygotowujemy mąkę pszenną, bułkę tartą oraz rozbijamy jajka. Mięso panierujemy — obtaczamy je w mące, następnie zamaczamy w jajku i na końcu panierujemy bułką tartą. Kotlety smażymy na dobrze rozgrzanym smalcu z obu stron na złoty kolor.
Źródło: terazgotuje.pl
Zobacz też:
Czy wiesz, co to za placek? Tylko mistrzowie zdobędą wszystkie punkty
Uczeń podstawówki sobie poradzi, a ty? Sprawdź, czy znasz te jednostki miar i wag
Triki kulinarne Magdy Gessler. Po nich potrawy nabierają innego smaku i wymiaru