Reklama
Reklama

Masz problem z ubiciem śmietany? Dodaj kilka kropel, będzie stała na baczność

Bita śmietana to często kluczowy element wielu deserów. Problem pojawia się, gdy wszyscy po niedzielnym obiedzie czekają na słodkości, a ich nie ma, bo śmietana nie chce się ubić. Zamiast panikować, użyj tego sekretnego składnika. Bita śmietana będzie idealne sztywna.

Bita śmietana to pyszny, puchaty dodatek do lodów, owoców, galaretek, ciast, ciasteczek i wielu innych słodkich propozycji. Może być również podawana samodzielnie jako deser, z którego ucieszy się z pewnością większość młodszych i starszych fanów słodkich dań. Co w sytuacji, gdy właśnie planowaliśmy taki deser podać swojej rodzinie, a śmietana nie chce się ubić i się warzy? Możesz popełniać proste błędy.

Śmietana nie chce się ubić? Powody mogą być nieoczywiste

Powodów, dlaczego śmietana nie chce się ubić, jest kilka. Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z nich. Mogą być one nieoczywiste, a skutecznie zrujnują zaplanowany deser.

Pierwszym, najczęściej popełnianym błędem, przez który nie ubija się śmietana, to niewłaściwe jej schłodzenie. Przed ubijaniem śmietanka powinna spędzić w lodówce nawet do 12 godzin. Dla pewności, że proces skończy się pomyślnie, schłodzić też można naczynie, w którym ubijemy śmietanę. Wystarczy, że przed samym ubijaniem włożymy go na około 10 minut do zamrażarki.

Trzeba wiedzieć, że nie każdy rodzaj śmietany będzie się do tego nadawać. Ubija się tylko śmietana 30% lub 36%. Wybierając produkt z niższą zawartością tłuszczu, musimy się liczyć z tym, że nie utworzy on puchatej, słodkiej chmurki.

Kolejnym błędem jest używanie za wysokich obrotów miksera. Robiąc tak, naszą motywacją jest często chęć szybszego ubicia śmietany. W efekcie ta warzy się i zaczyna przypominać masło. Lepiej więc zacząć od niskich obrotów i stopniowo je zwiększać.

Wystarczy kilka kropel, a śmietana będzie idealnie sztywna w chwilę

Składnikiem, który może się okazać kluczowy przy ubijaniu śmietany, jest sok z cytryny. Wystarczy do schłodzonej śmietanki dodać jego kilka kropel. Sok sprawi, że biała masa zgęstnieje i ubije się szybciej. Dodatkowo podkręci słodki smak śmietanki.

Innym dodatkiem, który warto wsypać do śmietany, jest cukier puder. Ważne, aby słodki proszek wsypać na samym początku. Nie tylko sprawi, że bita śmietana będzie słodsza, ale zarazem ułatwi gęstnienie przy ubijaniu.

Źródło: terazgotuje.pl, smaker.pl

Zobacz też:

Sól himalajska a kuchenna. Czy różowa sól naprawdę jest zdrowsza?

Na męczący kaszel pomaga lepiej niż produkty z apteki. Naturalne składniki i obłędny zapach

Bez niego szarlotka nie wyjdzie. Jak zrobić najlepsze kruche ciasto?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: desery