Reklama
Reklama

Cała prawda o nacinaniu kiełbasy na grilla czy ruszt. Strzelczyk pokazuje, co robimy źle

Sezon grillowy w pełni, a piękna pogoda zachęca do grupowych spotkań w ogrodzie. Każdy gospodarz i gospodyni stoi teraz przed dylematem, co położyć na grillu. Właśnie dlatego podpowiadamy, jaka kiełbasa sprawdzi się najlepiej i zasmakuje każdemu. Dowiedz się, w jaki sposób musisz ją przygotować przed położeniem na ruszcie.

Kiełbasa to obowiązkowy element na każdym grillu. Dowiedz się, jaki rodzaj sprawdzi się najlepiej w tym sezonie.

Jaka kiełbasa jest najlepsza na grilla?

Wiele osób uważa, że na grilla nie nadaje się typowa kiełbasa z supermarketu. Zwykle w jej składzie znajdziemy mnóstwo dodatków, m.in. wzmacniacze smaku, konserwanty czy MOM. Najlepiej sprawdzi się kiełbasa, która ma prosty i naturalny skład. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie wpłynie negatywnie na nasze zdrowie. Warto też pamiętać, że za jakością idzie lepszy smak. Możemy mieć pewność, że bardziej naturalna kiełbasa będzie lepiej smakowała - zarówno nam, jak i naszym gościom.

Podczas wyboru kiełbasy warto też zwrócić uwagę na zawartość mięsa. Im jest go więcej, tym lepiej. Kiełbasa powinna być również w naturalnym jelicie, a nie w sztucznej osłonce. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że ładnie się przypiecze i nie będzie nadmiernie pękać. 

Na ruszt najlepiej sprawdzą się kiełbasy o grubej i średniej średnicy oraz o sporej zawartości tłuszczu. Dzięki temu będą miały soczystą i miękką strukturę i nie będą twarde ani suche.

Zobacz także: Gdy tylko zaczyna się sezon, pakuję do słoików i kiszę. Najlepszy i smaczny probiotyk

Kiełbasa na grilla i z rusztu - czy trzeba ją nacinać?

W rzeczywistości nie ma jednej zasady, która mówiłaby, że kiełbasę trzeba nacinać przed nałożeniem na ruszt. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz rodzaju kiełbasy.

Kiedy kiełbasa na grilla jest cienka i niezbyt tłusta, nacięcie jej mogłoby sprawić, że na ruszcie szybko wyschnie i zrobi się twarda.  Po nacięciu lepiej smakować będą tłuste oraz grube kiełbasy. W wyniku obróbki cieplnej mogą mieć one tendencję do pękania. Nacięcie sprawi, że będziemy mieli pewność, że kiełbasa nie rozpadnie się przed wyjęciem z grilla, a nadmiar tłuszczu będzie wytopiony zgodnie z naszymi preferencjami. 

Nacinamy kiełbasę pod skosem z obu stron. W przypadku tłustych kiełbas można również naciąć je krzyżykami. Cięcia nie muszą być zbyt głębokie. Jeśli zauważymy, że kiełbasa jest tłustsza, możemy upewnić się, że będą gęstsze. Dzięki temu uda nam się wytopić z kiełbasy więcej tłuszczu.

Przed nałożeniem kiełbasy na grill upewnijmy się, że jest on dobrze rozgrzany, a węgiel nie kopci.

Źródło: terazgotuje.pl, Instagram @oddaszfartucha

Zobacz też:

Nie doceniamy tego mięsa, tymczasem jest zdrowsze od kurczaka. Robię z nich rewelacyjne kotlety

Takich chipsów już nie zjesz, Unia zakazuje sprzedaży. Mamy przepis na domową wersję, są supersmaczne

Babcie zawsze miały józefka w kuchni. Dodawały do fasolki, pasztetu i robiły herbatkę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: grill