Reklama
Reklama

Wreszcie poczujesz się lekka i waga zacznie spadać. Napar przygotujesz w mniej niż minutę

Problemy trawienne dotyczą wielu osób, wzdęty brzuch, uczucie pełności, czy gazy mogą skutecznie uprzykrzać codziennie funkcjonowanie. Kiedy pojawiają się takie dolegliwości, rozwiązaniem wydaje się być sięgnięcie po apteczne specyfiki. Możesz także zajrzeć do kuchennej szafki i przygotować napar z suszonych śliwek, który wesprze pracę twoich jelit.

Jeżeli borykasz się z zaparciami, lub innymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, na początku powinieneś przyjrzeć się swojej diecie. Być może brakuje w niej błonnika, wówczas należy zadbać, aby w twoim jadłospisie pojawiły się produkty, które ci go dostarczą, są to przede wszystkim warzywa (brokuły, buraku, brukselka, seler), owoce świeże (np. maliny, czarna porzeczka, jagody, gruszki, awokado), owoce suszone (śliwki, morele, czy jabłka), produkty zbożowe i pełnoziarniste (płatki owiane, kasza gryczana, razowy chleb i makaron), oraz orzechy i nasiona (siemię lniane, chia, babka płesznik).

Należy także zadbać o picie odpowiedniej ilość wody w ciągu dnia, dla dorosłej osoby to minimum dwa litry. Warto sięgnąć także po przyprawy pobudzające trawienie, np. bazylię, oregano, kurkumę, pieprz cynamon, estragon, imbir. Nie można zapominać także o codziennej aktywności fizycznej, wcale nie muszą to być intensywne ćwiczenia, zwykły spacer może znacząco wpłynąć na poprawę pracy jelit. Możesz także zastosować przeróżne napary i zioła, np. z mięty, kopru włoskiego, czy kminku. Dobrze sprawdzi się także napar z suszonych śliwek. Sprawdź,  jak go zrobić.

Sprawdź także: Pij zamiast porannej herbaty. Wzmacnia organizm, działa przeciwwirusowo i antybakteryjnie

Suszone śliwki nie tylko na zdrowe jelita

Jedzenie suszonych śliwek to sprawdzony, domowy sposób na zaparcia. Mają mnóstwo błonnika, który nie tylko wspiera trawienie, ale i wpływa na sytość po posiłku, dlatego warto dorzucić je do owsianki, czy jogurtu. Dodatkowo błonnik podkręca przemianę materii, a także pomaga regulować poziom cukru oraz cholesterolu we krwi.

W suszonych śliwkach nie brakuje również przeciwutleniaczy, które mają wspierają walkę organizmu ze szkodliwym działaniem wolnych rodników, a także mają właściwości przeciwzapalne, przeciwstarzeniowe i antynowotworowe. Co więcej, zawierają sporo witamin (A, z grupy B, E i K) i minerałów (potas, magnez, wapń, fosfor), wzmacniają kości i zęby, wspierają zdrowie oczu, oraz pracę układu nerwowego. Jedzenie suszonych śliwek korzystnie wpływa także na proces odchudzania.

Napar z suszonych śliwek - przepis i stosowanie

Przygotowanie naparu z suszonych śliwek jest banalnie prosty w wykonaniu, przygotuj:

  • 5-7 suszonych śliwek,
  • 200 ml gorącej wody.

Śliwki wrzuć do kubka, a następnie zalej je gorącą wodą. Odstaw na kilka minut. Napój możesz także zmiksować, oraz doprawić go szczyptą cynamonu. Jeśli masz problemy z trawieniem, taką kurację stosuj przez kilka tygodni.

 

Źródła: odzywianie.wprost.pl, terazgotuje.pl

Zobacz też:

Nazywany jest najzdrowszym grzybem świata. Możesz zrobić zupę lub wyborne pierożki

Czym różni się dżem od konfitur? Co jest lepsze i zdrowsze?

Jest smaczniejsza i zdrowsza od łososia, ale i tak ją omijamy. Do tego delikatne mięso, brak tłuszczu i ości

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: owoce