Spis treści:
- Przepis na brownie à la snickers
- Jak zrobić brownie à la snickers?
Brownie à la snickers to genialny deser czekoladowy z warstwą nugatowo-orzechową, z chrupiącymi fistaszkami i ciągnącym się na zewnątrz karmelem. Będzie doskonałym słodkim poczęstunkiem do filiżanki kawy lub herbaty.
Przepis na brownie à la snickers
Zanim zabierzesz się za pieczenie, przygotuj odpowiednią blachę. Polecamy formę o wymiarach 20 na 20 centymetrów.
Składniki
Brownie:
- 200 g gorzkiej czekolady,
- 150 g cukru,
- 100 g mąki pszennej,
- 150 g masła,
- 3 jajka w rozmiarze L lub XL,
- 1 szczypta soli.
Warstwa nugatowo-orzechowa:
- 100 g masła orzechowego,
- 100 g solonych orzeszków ziemnych,
- 50 g mleka w proszku,
- 2 łyżki miodu.
Karmelowa polewa:
- 200 g kajmaku z puszki.
Jak zrobić brownie à la snickers?
Przygotuj brownie. W garnuszku, na małym ogniu, rozpuść masło razem z połamaną czekoladą. Odstaw całość do lekkiego przestudzenia.
W misce ubij jajka z cukrem na puszystą, jasną masę. Cały czas miksując na niskich obrotach, wlej płynną czekoladę. Dodaj przesianą mąkę z solą. Delikatnie wmieszaj szpatułką, tylko do połączenia składników.
Przelej ciasto do formy do pieczenia o wymiarach 20x20 cm wyłożonej papierem do pieczenia. Wstaw całość do piekarnika rozgrzanego do 180 st. Celsjusza i piecz przez 20-22 minuty, do momentu stabilizacji wierzchu. Wyjmij i całkowicie ostudź.
Przygotuj warstwę nugatowo-orzechową. W miseczce wymieszaj masło orzechowe z miodem i mlekiem w proszku, aż powstanie gęsta masa. Wyłóż ją na ostudzone brownie, a następnie wciśnij w nią gęsto orzeszki ziemne.
Przygotuj karmelową polewę. Kajmak podgrzej w garnuszku, by stał się bardziej płynny. Wymieszaj i wylej polewę na wierzch warstwy orzechowej.
Brownie à la snickers wstaw do lodówki na co najmniej 3-4 godziny. Podawaj na zimno.
Źródła: terazgotuje.pl



