Reklama
Reklama

Za gofra zapłacisz tyle, co za obiad. Ceny nad polskim morzem

Sezon wakacyjny nad polskim morzem już się rozpoczął. Na plażach widać coraz więcej turystów, którzy chętnie korzystają też z oferty gastronomicznej pobliskich lokali. Do ulubionych nadbałtyckich przekąsek Polaków zaliczają się gofry. Niestety już w maju kosztowały tyle, co sycący obiad w barze mlecznym.

Ceny gofrów nad morzem

Na to, ile kosztują gofry nad morzem, ma oczywiście wpływ wiele czynników. Począwszy od ciągle rosnącej w Polsce inflacji, przez kwietniowy powrót 5 proc. podatku VAT na żywność aż po rosnącą atrakcyjność nadmorskich miejscowości. 

Wszystko to sprawia, że już od kilku lat ceny gofrów utrzymują się na wysokim poziomie. W 2023 roku zwrócił na to uwagę Filip Chajzer, publikując w swoich mediach społecznościowych zdjęcie słynnego "paragonu grozy". Za jednego gofra z bitą śmietaną, owocami i sosem zapłacił wtedy 29 złotych.

Ile kosztują gofry nad morzem?

Postanowiliśmy sprawdzić cenę gofrów nad morzem. W Gdańsku, Sopocie i Gdyni kształtują się one podobnie. Zauważyliśmy, że w Trójmieście panuje zbliżona zasada - im budka znajdują się bliżej plaży, czy w bardziej turystycznym miejscu, tym prawdopodobnie będzie drożej. Ile kosztują gofry nad morzem? Już w maju panowały wakacyjne, wysokie ceny. 

Test przeprowadziliśmy na kilku lokalach w Sopocie, szukając najtańszych i najdroższych słodkich przekąsek. Najniższa cena za tradycyjnego gofra bez dodatków wynosiła 8 złotych. Za cukier puder, bitą śmietanę czy owoce dodatkowo płaciło się od 1 do 6 złotych. 

Najdroższy gofr kosztował 30 złotych, ale trzeba podkreślić, że posiadał dużo specjalnych dodatków, jak wata cukrowa czy tęczowa posypka. 

Zestawiając i uśredniając oferty kilku budek i lokali z goframi w Sopocie, ceny kształtują się następująco:

  • gofr z cukrem pudrem - 9 złotych, 
  • gofr z bitą śmietaną - od 13 do 15 złotych,
  • gofr z owocami - od 14 do 15 złotych,
  • gofr z bitą śmietaną i owocami - od 20 do 27 złotych. 

W przypadku rodziny - przy zamówieniu czterech gofrów z cukrem pudrem - wydatek wyniósłby minimalnie 36 złotych. Gdyby jednak skusiła się na gofry z bitą śmietaną i owocami - musiałaby już liczyć się z kosztem od 80 do 108 złotych.

Źródło: terazgotuje.pl

Zobacz też:

Od dawna nie kupuję tej przyprawy w sklepie. Robię własną "magulkę" do zup, sosów i innych dań

Kiedyś rósł w każdym ogródku. Mało kto wie, że to najlepszy owoc na odchudzanie

Herbaty najlepsze dla zdrowia. Wybierz z 10, które są szczególnie polecane przez dietetyków

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: desery | słodycze