Reklama
Reklama

Wiosenna zagadka optyczna. Sprawdź swoją spostrzegawczość

Wielkimi krokami zbliża się sezon na truskawki. Zanim jednak zabierzesz się za pałaszowanie tych smacznych owoców, robienie koktajli i ciast truskawkowych, weź udział w naszej zabawie. Przygotowaliśmy zagadkę optyczną, aby ją rozwiązać, musisz wykazać się spostrzegawczością i odnaleźć truskawkę, która różni się od pozostałych. Ostrzegamy, to zadanie udaje się rozwiązać tylko największym bystrzakom!

Truskawki to niezwykle zdrowe owoce, mają sporo witaminy C, dzięki czemu wspierają odporność organizmu. Owoce te są także źródłem antyoksydantów, pomagają w walce organizmu ze szkodliwym działaniem wolnych rodników, mają właściwości przeciwstarzeniowe, przeciwzapalne i antynowotworowe. Korzystnie wpływają również na zdrowie układu krążenia, wzmacniają serce, zawierają sporo potasu, dzięki czemu regulują ciśnienie krwi. Obecny jest tu także kwas foliowy, który w szczególności polecany jest kobietom w ciąży, ponieważ ma istotny wpływ na rozwój dziecka. Jak widać truskawki to niezwykle zdrowe owoce, które można wykorzystać w wielu deser, słodkich śniadaniach i przetworach. My użyliśmy ich do zrobienia truskawkowej zagadki optycznej. Sprawdź, czy uda ci się znaleźć jej rozwiązanie. 

Sprawdź także: Triki kulinarne Magdy Gessler. Po nich potrawy nabierają innego smaku i wymiaru

Znajdź inną truskawkę

Przygotowana przez nas zagadka optyczna polega na odnalezieniu truskawki, która swoim wyglądem różni się od pozostałych. Najszybszym uczestnikom naszej zabawy udało się odnaleźć ją w mniej niż 15 sekund. Sprawdź, w jakim czasie ty dostrzeżesz owoc, który różni się od innych jedynie drobnym szczegółem. Przygotuj stoper i do dzieła, wytęż wzrok i znajdź inną truskawkę. Kiedy ją wypatrzysz, wyłącz stoper. Koniecznie porównaj swój wynik z rodziną i przyjaciółmi. 

Rozwiązanie zagadki optycznej

Udało ci się rozwiązać naszą łamigłówkę? Gratulacje, zadanie to wcale nie było łatwe. Jeżeli jednak nadal nie potrafisz wypatrzeć różniącego się małym detalem owocu, przychodzimy z pomocą. Poniżej znajdziesz jej rozwiązanie, jedna z truskawek ma dodatkowy listek przy szypułce. Pamiętaj, liczy się praktyka, dlatego koniecznie weź udział w naszych kolejnych zabawach i ćwicz swój sokoli wzrok. 

Źródła: terazgotuje.pl

Zobacz też:

Jagodzianki już są. Te od Magdy Gessler zwalają z nóg, ale ceną

Jennifer Aniston wciąż trzyma linię. Na śniadanie je owsiankę z tajemniczym składnikiem

Błyskawiczne i pulchne ciasto z truskawkami jak u babci. Strzelczyk zdradził przepis

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: truskawki