Reklama
Reklama

Zagadka na spostrzegawczość. Tylko najsprytniejsi potrafią ją rozwiązać

Sezon na arbuzy w pełni, dlatego warto z niego korzystać. W przerwie od podgryzania tych pysznych owoców, możesz skusić się na rozwiązanie naszej zagadki optycznej. Tylko osoby z najostrzejszym wzrokiem, potrafią ją rozwiązać. Jeśli kochasz wszelkie łamigłówki i szarady? Spróbuj swoich sił i weź udział w naszej owocowej zabawie.

Lato to czas, kiedy zajadamy się arbuzami, nic dziwnego te słodkie, soczyste owoce doskonale orzeźwiają. Dodatkowo dobrze cię nawodnią, ponieważ w 90. procentach składają się z wody. Ponadto kryje się w nich sporo witamin (A, te z grupy B i C), a także minerałów (magnezu, wapnia, żelaza, czy miedzi). Obecne są w nim również antyoksydanty, które wspierają walkę ze szkodliwym działaniem wolnych rodników, mają właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe. Dodatkowo arbuzy są niskokaloryczne, w 100 g zawierają jedynie 35 kcal, dlatego można pałaszować je nawet na diecie odchudzającej. Korzystnie wpływają także na układ sercowo-naczyniowy. Jak widać arbuzy są bardzo zdrowe, dlatego warto jeść je jak najczęściej. Dziś owoce te stały się bohaterami naszej zagadki optycznej. 

Sprawdź także: Wiosenna zagadka optyczna. Sprawdź swoją spostrzegawczość

Jeden kawałek arbuza się różni! 

Aby rozwiązać naszą zagadkę musisz skoncentrować się i wytężyć wzrok. Przyjrzyj się wszystkim kawałkom arbuza, jeden z nich różni się od pozostałych. Najbystrzejszym uczestnikom naszej zabawy zajęło to mniej niż 15 sekund. Uważasz, że możesz ich pokonać? Weź do ręki telefon i włącz stoper, możesz sięgnąć także po zwykły zegarek z sekundnikiem. Sprawdź, w jakim czasie uda ci się odnaleźć owoc, który wyróżnia się od reszty jedynie małym detalem. Swój wynik koniecznie porównaj z rodziną i znajomymi. 

Rozwiązanie zagadki optycznej

Udało ci się rozwiązać naszą łamigłówkę? Gratulacje, żaden szczegół ci nie umknie! Wymagało to sokolego wzroku. Jeżeli jednak masz wątpliwości, przychodzimy z pomocą. W jednym z arbuzowych kawałków znalazły się dwie dodatkowe pestki. Pamiętaj, że trening czyni mistrza, koniecznie spróbuj swoich sił w innych przygotowanych przez nas zagadkach. 

Źródła: terazgotuje.pl 

Zobacz też:

Mukbang - groźny trend internetowy. Nie tylko młodzież to robi

Czy znajdziesz identyczne owoce? Zagadka na spostrzegawczość

Co wiesz o witaminach? Tylko najbystrzejsi zdobywają 10 punktów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: owoce