Reklama
Reklama

Grzyby po kaszubsku to nr 1 wśród imprezowych przekąsek. Przepis rozdałam już rodzinie i znajomym

Temperatury powoli spadają, a wielu grzybiarzy uważa, że to już ostatni moment na obfite zbiory. Z tego powodu podpowiadamy nowy sposób na przygotowanie grzybów do słoików, aby móc cieszyć się ich smakiem przez długie zimowe miesiące. Jeśli uda ci się odnieść sukces podczas ostatnich grzybobrań w tym sezonie, koniecznie przetestuj ten przepis.

Grzyby po kaszubsku to świetna przekąska, które najlepiej sprawdza się podczas imprez i wizyt gości. Ten przepis będzie idealnie komponował się z większością potraw. Wypróbuj go, szczególnie jeśli brakuje ci pomysłu, do czego możesz wykorzystać grzyby. 

Grzyby po kaszubsku - przekąska na imprezę i święta

W okresie świątecznym rekordy popularności biją śledzie po kaszubsku. To ryba w pysznym sosie, który przygotowywany jest na bazie przypraw oraz przecieru pomidorowego. Warto zainspirować się tą popularną potrawą i przenieść jej smak do innych dań.

Właśnie dlatego polecamy grzyby po kaszubsku. Czyli ugotowane leśne okazy w aromatycznym, kwaśno-słodkim sosie. Potrawa jest bardzo prosta do zrobienia i polega na prawidłowym przygotowaniu grzybów, podsmażeniu cebulki i stworzeniu zalewy. Te trzy kroki wystarczą, aby uzyskać pyszny specjał.

Jedynym minusem jest to, że nie wytrzyma on zbyt długo. Po przygotowaniu grzybów po kaszubsku należy je zjeść w przeciągu kilku dni. Jeśli zależy nam na uzyskaniu przetworu, który wytrzyma przez długie zimowe miesiące, konieczne będzie przeprowadzenie procesu tyndalizacji.

Zobacz także: Klarowny i niezwykle aromatyczny. Barszcz z suszonych prawdziwków z przepisu mojej mamy

Grzyby po kaszubsku - przepis

Składniki:

  • 600 g grzybów,
  • 2 cebule,
  • 100 g koncentratu pomidorowego,
  • 6 łyżek oliwy,
  • szklanka wody,
  • 4 łyżki cukru,
  • łyżka słodkiej papryki,
  • sól i pieprz do smaku.

Sposób wykonania:

Grzyby dokładnie oczyszczamy ze wszelkich pozostałości ściółki oraz piasku. Płuczemy je kilka razy i kroimy na mniejsze kawałki. Wrzucamy do garnka z wodą, porządnie solimy i gotujemy przez 30 minut. Po tym czasie wyciągamy je i odcedzamy.

Cebulę siekamy w drobną kostkę i wrzucamy ją na rozgrzaną patelnię z oliwą. Kiedy będzie porządnie podsmażona, dodajemy ją do ugotowanych grzybów i razem mieszamy.

Przechodzimy do przygotowania zalewy. Wlewamy do garnka wodę, dodajemy cukier, paprykę i koncentrat pomidorowy. Stawiamy na ogniu, a kiedy całość się zagotuje, a składniki będą połączone, dodajemy do nich grzyby z cebulą i dusimy razem przez 5-7 minut. Następnie przekładamy je do wyparzonych słoiczków, porządnie zakręcamy i obracamy do góry dnem. Kiedy ostygną, przekładamy do lodówki.

Źródło: terazgotuje.pl

Zobacz też:

Zapomnieliśmy już o kultowym deserze z PRL-u. Jest dobry, a do tego wzmacnia odporność i serce

Dobry, bo nie za słodki. Przygotuj dżem z dyni z nutą przypraw korzennych

Odrobina gałki muszkatołowej podbija smak jesiennej zupy. Robię przynajmniej raz w tygodniu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: grzyby | dodatki | przekąski